Granty dla sektora ICT oraz zielonej gospodarki w ramach Polish Challenge Fund - SMART

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 5 grudnia 2019 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisało umowę z UNDP Istanbul Regional Hub (UNDP IRH) w celu uruchomienia pilotażowego projektu pod nazwą Polish Challenge Fund (PCF). Celem projektu jest zaangażowanie polskich firm w działania rozwojowe na Ukrainie i Białorusi. 

Założeniem PCF jest umożliwienie transferu polskiego know-how, technologii i innowacyjnych rozwiązań w obszarze zielonych technologii i ICT do krajów partnerskich Polskiej pomocy. Transfer ten ma przyczynić się do rozwiązywania złożonych wyzwań rozwojowych w tych krajach, z uwzględnieniem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Sustainable Development Goals - SDGs).

Środki finansowe w ramach PCF są przeznaczone wyłącznie dla polskich podmiotów (firm i instytucji naukowo-badawczych) w ramach konkursu dotacyjnego organizowanego przez UNDP IRH. Maksymalna kwota, którą polski oferent będzie mógł uzyskać na projekt, tj. na przeprowadzenie studium wykonalności lub pilotażowe wdrożenie produktu lub usługi, wyniesie 40 000 USD. Od podmiotów, które wygrają konkurs, wymagany będzie wkład finansowy lub rzeczowy w wysokości 20% wartości projektu.

Informacje o projekcie pilotażowym: Polska Pomoc

Informacje o procedurze i inne dokumenty wymagane w konkursie są dostępne na stronie UNDP Procurement: https://procurement-notices.undp.org/view_notice.cfm?notice_id=63958.

Wnioski projektowe należy złożyć w języku angielskim do UNDP. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2020 r.

***

Jednocześnie zachęcamy do udziału w internetowym webinarze poprzez aplikację Zoom, który odbędzie się 16 kwietnia br. w godz. 16:00-17:30 (w j. angielskim)

Dołącz do spotkania poprzez Zoom: https://undp.zoom.us/j/223312282 

Meeting ID: 223 312 282

  • fundusze-europejskie
  • rzeczpospolita-polska
  • ministerstwo-rozwoju-pracy-i-technologii
  • unia-europejska