Nauki humanistyczno-społeczne w Krajowej Inteligentnej Specjalizacji - przegląd i aktualizacja KIS - SMART

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W związku z oddolną inicjatywa środowisk naukowych Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii  przeprowadziło w 2017 r. analizę w zakresie wpisywania się obszarów nauk humanistyczno-społecznych w Krajową Inteligentną Specjalizację. W ramach przeprowadzonej analizy oraz konsultacji z Grupami Roboczymi ds. krajowych inteligentnych specjalizacji opracowano dokument pn. Relacja zakresu nauk humanistyczno-społecznych z Krajową Inteligentną Specjalizacją, wskazujący synergię nauk humanistyczno-społecznych z następującymi krajowymi inteligentnymi specjalizacjami:

 - KIS 1 ds. zdrowego społeczeństwa,

- KIS 12 ds. inteligentnych sieci i technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz geoinformacyjnych,

- KIS 15 ds. fotoniki,

- KIS 16 ds. inteligentnych technologii kreacyjnych.

Ponadto Grupa Robocza ds. inteligentnych technologii kreacyjnych podjęła decyzję o rozszerzeniu szczegółowego opisu, włączając w zakres specjalizacji zastosowanie gier wideo w innych dziedzinach, m.in. tworzenie gier dla celów terapeutycznych i medycznych oraz badawczych i edukacyjnych.  

pdfrelacja-KIS-i-NHS_na-strone_marzec-2018.pdf157.87 KB

  • fundusze-europejskie
  • rzeczpospolita-polska
  • ministerstwo-przedsiebiorczosci
  • unia-europejska