Nowa obowiązująca lista 17 krajowych inteligentnych specjalizacji (KIS) - SMART

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ministerstwo Rozwoju  w ramach realizacji procesu przedsiębiorczego odkrywania oraz monitorowania Krajowej Inteligentnej Specjalizacji  zainicjowało w 2017 r. działania zmierzające do koncentracji tematycznej na  liście i opisach krajowych inteligentnych specjalizacji. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju  prowadziło spotkania z przedstawicielami Grup Roboczych ds. KIS, mające na celu wypracowanie nowych propozycji w zakresie KIS.

W wyniku przeprowadzonych prac dokonano następujących zmian w KIS

- połączono KIS 1,2 i 3 w KIS ds. Zdrowego Społeczeństwa,

- połączono KIS 4 i 5 w KIS ds. Innowacyjnych technologii, procesów i produktów sektora rolno-spożywczego i leśno-drzewnego,

- edytowano opisy KIS 6, 7, 9, 20,

- włączono obszar humanistyki do KIS 19,

- zmodyfikowano nazwę KIS 6 na Biotechnologiczne i chemiczne procesy i produkty chemii specjalistycznej oraz inżynierii środowiska oraz KIS 15 na Inteligentne sieci i technologie informacyjno-komunikacyjne oraz geoinformacyjne.

W dniu 7 grudnia 2017 r. Komitet Sterujący zaakceptował nową listę i opisy KIS w związku z tym od grudnia 2017 r. obowiązuje nowa lista 17 krajowych inteligentnych specjalizacji wraz z nowymi szczegółowymi opisami KIS.

Lista i Szczegółowy Opis Krajowych Inteligentnych Specjalizacji - zaktualizowana wersja obowiązująca od grudnia 2017 r.

pdfOpisy-KIS_wersja-finalna_grudzien-2017-FINAL.pdf472.71 KB

  • fundusze-europejskie
  • rzeczpospolita-polska
  • ministerstwo-przedsiebiorczosci
  • unia-europejska