Analiza potencjału Ośrodków Innowacji akredytowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - SMART

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Opracowanie bazuje na danych zebranych w trakcie badania przeprowadzonego na akredytowanych przez Ministerstwo Rozwoju (byłe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) Ośrodkach Innowacji. 

Przesłaniem analizy była inwentaryzacja potencjału infrastrukturalnego i merytorycznego potencjału tej grupy ośrodków oraz zdiagnozowanie, czy i na ile są one przygotowane do zaangażowania w realizację polityki Industry 4.0.

Ponadto przeprowadzona została identyfikacja wiązek technologicznych oraz krajowych inteligentnych specjalizacji, w które wpisują się świadczone przez Ośrodki usługi, co pozwoliło przedstawić w przedmiotowym raporcie propozycje obszarów technologicznych powiązanych z Industry 4.0, w których mogły by być zaangażowane omawiane podmioty.

Analiza potencjału Ośrodków Innowacji akredytowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - raport

 

  • fundusze-europejskie
  • rzeczpospolita-polska
  • ministerstwo-przedsiebiorczosci
  • unia-europejska