Analiza zasobów, aktywności i osiągnięć jednostek naukowych w Polsce w dziedzinie tworzenia i rozwoju technologii - SMART

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badania, które zostało przeprowadzone przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W wyniku badania wskazano technologie i obszary technologiczne, które rozwijały się najbardziej dynamicznie na świecie w ostatniej dekadzie oraz określono jaki jest potencjał Polski w tych obszarach. W oparciu o dane z baz patentowych oraz baz bibliograficznych  określono dziedziny intensywnego rozwoju w Polsce w kontekście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji oraz wskazano w tych dziedzinach najlepsze jednostki naukowe.

Badanie dostarczyło wielu ważnych danych na temat potencjału polskich jednostek naukowych i specjalizacji polskiej gospodarki. Jest również nowatorskie ze względu na metodologię - zastosowano zautomatyzowane metody przeszukiwania dużych i zróżnicowanych zbiorów danych, wykorzystano też informacje z kilku unikalnych baz krajowych i międzynarodowych.

Analiza zasobów, aktywności i osiągnięć jednostek naukowych w Polsce w dziedzinie tworzenia i rozwoju technologii - pdfPOBIERZ11.74 MB

Załączniki 1-6 do Raportu - pdfPOBIERZ13.77 MB

Załącznik 7 do Raportu - pdfPOBIERZ1.94 MB

  • fundusze-europejskie
  • rzeczpospolita-polska
  • ministerstwo-rozwoju-i-technologii
  • unia-europejska